OPC Router w wersji 4.15 - Platforma IoT dla Przemysłu 4.0

opc_router_release-4.15_800x500px.jpg

Firma inray Industriesoftware GmbH wydała nową wersję oprogramowania OPC Router, oznaczoną jako 4.15

 

OPC Router jest klientem OPC, umożliwiającym zaawansowaną wymianę danych pomiędzy sterownikami PLC, PCS, serwerami OPC, systemami SCADA, MES, bazami danych, drukarkami etykiet, serwerami poczty e-mail, systemami ERP (np. SAP) i innymi. Jest to więc doskonała platforma komunikacyjna, dzięki której pojęcia takie jak Industry 4.0, IoT czy Smart Factory przestają być odległym celem, a stają się rzeczywistością w Twoim zakładzie.

Dzięki oprogramowaniu OPC Router zautomatyzujesz wiele procesów, które do tej pory wymagały działania człowieka, tym samym generowały koszty i ryzyko pomyłek. Zlecenia produkcyjne z systemu SAP będą mogły trafiać wprost do sterownika PLC, który z kolei "pochwali się", gdy zakończy produkcję, co automatycznie można będzie zaobserwować w SAP. W międzyczasie na produkt zostanie naklejona etykieta z dynamicznie wygenerowanymi informacjami, dane procesowe będą zarchiwizowane w bazie danych, a odpowiednie osoby otrzymają e-mail z interesującymi ich danymi na temat wyprodukowanej partii towaru. Oprócz tego wybrane dane mogą być wysłane do chmury np. Microsoft Azure, Amazon AWS, IBM Watosn, aby były dostępne dla uprawnionych osób z każdego miejsca i z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu...I to właśnie jest Przemysł 4.0! A może zamiast wiadomości e-mail wolisz powiadomienia w aplikacji Telegram w Twoim telefonie? Zapoznaj się z informacjami poniżej o najnowszej wersji i sprawdź co jeszcze OPC Router może zrobić dla (za) Ciebie.

 

Nowe funkcje w OPC Router 4.15:

  • Monitorowanie katalogu plików - Automatyczne wykrywanie pojawienia się pliku. OPC Router może odczytywać, zapisywać i usuwać pliki w podanej lokalizacji. Pliki mogą również zostać zarchiwizowane.
  • Obsługa plików XML, JSON i CSV zintegrowana w OPC Router. Obsługiwane są również formaty binarne, np. pliki graficzne, które mogą być przechowywane w bazie danych, przesłane do aplikacji Telegram lub zapisane ponownie jako nowy plik.
  • Struktury OPC UA - złożone dane z łatwym dostępem. Drzewo punktów danych serwera OPC może zawierać elementy struktur i metod.
  • Jeszcze łatwiejsze połączenie z chmurą i transfer danych. OPC Router coraz częściej służy jako IoT Gateway, dzięki wtyczkom REST oraz MQTT. W tej wersji konfiguracja połączenia jest znacznie łatwiejsza a także pojawiły się profile dla Microsoft Azure i Amazon AWS (oprócz już istniejącego profilu dla Google Iot Core).
  • Multi-Datachange Trigger. Możliwość monitorowania całych gałęzi w drzewie punktów danych i przesłania ich do chmury jeśli w któryms punkcie wystąpi zmiana.

Multi-Datachange Trigger w OPC Router 4.15

Wszystkie zmiany opisane zostały tutaj.

 

Więcej o produkcie: https://inee.pl/produkty/opc-router

 

Do współpracy z OPC Router polecamy serwer OPC firmy Kepware (grupa PTC):

http://inee.pl/produkty/kepserverex

 

Tel.: +48 (32) 235 45 60 / Mobile: +48 505 104 251 / info@inee.pl