Migracja S5 na S7


W latach 2003 - 2005 firma siemens zakończyła produkcję sterowników S5 (szczegóły w załączniku link). Jednak do tej pory tego typu sterowanie bardzo często funkcjonuje w maszynach i liniach produkcyjnych w naszym kraju.

Wynika to między innymi z faktu, że do Polski sprowadza się technologię z Europy Zachodniej , najczęściej nie są to nowe urządzenia, 15-to - 20-to letnie i starsze.
Jako firma serwisująca sterowniki Simatic S5 mamy wiele wezwań z tytułu ich awarii. Na podstawie naszych doświadczeń możemy stwierdzić, że po tylu latach eksploatacji systemu sterowania uszkodzeniu może ulec praktycznie każdy podzespół.
Często spotykamy się ze stwierdzeniem "Panie, jak to się mogło zepsuć? Pracowało dobrze przez dwadzieścia lat!"

Elementy systemu S5 przed migracjąPodzespoły SIMATIC S5

Firma INEE jest w stanie zaoferować kompleksową lub etapową wymianę sterowania S5 na S7 w zależności od potrzeb i możliwości klienta.
1.Wymiana kompleksowa - obejmuje, poza wyminą sterownika S5 na S7, wyminę aparatury NN, modernizację układu bezpieczeństwa i wykonanie nowego schematu elektrycznego.
2.Wymiana etapowa - wymiana samego sterownika S5 na S7 lub wymiana samych wejść/wyjść na S7 itp., a w późniejszym okresie pozostałe etapy.
Generalnie polecamy wymianę kompleksową, mamy wtedy gwarancję niezawodności działania całego systemu, całkowity koszt realizacji jest również mniejszy, natomiast głównym atutem wymiany etapowej jest rozłożenie kosztów w czasie.
Jak zwykle pojawiają się w tym momencie pytania "Ile to kosztuje?", "W jaki sposób uzasadnić konieczność wymiany?", "Jak policzyć payback?" itp.

Podzespoły SIMATIC S7Elementy systemu S7 po migracji

Wszystko to zależy od wielu czynników: konfiguracja sprzętowa, złożoność systemu itd.
Główne argumenty, których możemy użyć to: wycofanie części S5 z produkcji, brak supportu ze strony firmy Siemens dla serii S5 lub support płatny dodatkowo, bardzo wysokie ceny nowych części zamiennych, części używane z krótką gwarancją itp.

W tabeli poniżej podano ceny przykładowych części S5 i odpowiedników S7:

 

W skrajnych przypadkach koszt zakupu części zamiennych S5 może przekroczyć koszt przejścia (zwanego migracją) z S5 na S7.

Czekamy na kontakt z Państwa strony, przedstawimy ofertę na wykonanie migracji, możemy pomóc również w opisie uzasadnienia i wyliczeniu paybacku.

Tel.: +48 (32) 235 45 60 / Mobile: +48 505 104 251 / info@inee.pl