INEE Sp. z o.o. na targach Warsaw Industry Week 2021

Targi Warsaw Industry Week 2021 już za nami! Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a Tych, którzy nie mieli ku temu okazji zapraszamy do kontaktu - lubimy się spotykać z klientami, dostarczać i wspierać rozwiązania Industry 4.0 oraz wypożyczać sprzęt do testów :)


Poniżej zamieszczamy fotorelację z naszego stoiska:


Nasze czerwone stoisko z komputerami i monitorami przemysłowymi ads-tec (MADE IN GERMANY) widoczne było już z daleka:

Warsaw Industry Week 2021 stoiskojpgJednym z bardziej rozchwytywanych urządzeń był tablet przemysłowy ITC8113 firmy ads-tec.
Tablet wyposażony jest w ekran dotykowy 13,3" Full HD, system Windows 10 i stację dokującą oraz dwa niezależne akumulatory, które można wymienić bez wyłączania tabletu.

Tablet przemysowy ads-tec ITC8113 Full HD Windows 10Terminale VMT9000 również cieszyły się sporym zainteresowaniem. To dzięki ich uniwersalnemu zastosowaniu - zaprojektowane jako terminale wózkowe, są stosowane głównie w wózkach widłowych, maszynach rolniczych i budowlanych, ciężarówkach górniczych (wozidłach) itp., ale mogą równie dobrze pracować przy maszynie, gdzie są silne wibracje, czy w innym miejscu na hali przemysłowej, gdzie występuje duże zapylenie, wilgoć lub po prostu potrzebny jest komputer przemysłowy z ekranem dotykowym odpornym na uderzenia.

terminale VMT firmy ads-tec - na wzek widowy do pojazdu na hal - odporno na wibracje i uderzeniaJedną z nowości w ofercie firmy ads-tec jest komputer typu BOX PC o nazwie IPC9000. Przez odwiedzających bywał czasem mylony ze switchem lub routerem przemysłowym, a to wszystko przez 3 złącza Ethernet LAN (RJ45), w które jest standardowo wyposażony.

IPC9000 - komputer BOX PC firmy ads-tec MADE IN GERMANYMało tego, komputer IPC 9000 może być również wyposażony w czwarte złącze RJ45 w standardzie HDBase-T, który umożliwia podłączenie monitora dotykowego lub monitora z myszką i klawiaturą oddalonego od komputera nawet o 100 metrów!

Mieliśmy taki zestaw na stoisku - Komputer IPC9000, wiszący na ścianie stoiska połączyliśmy kablem UTP ("skrętką") o długości ok. 100 metrów ze stojącym na stojaku monitorem MMD8017 ze stali nierdzewnej, w higienicznym wykonaniu full IP65. Komputer wyświetlał obraz na monitorze, a za pomocą ekranu dotykowego monitora można było sterować komputerem.

HDBase-T - monitor dotykowy 100 metrw od komputeraDodatkowo komputery IPC9000 mogą być wyposażone w złącze HILSCHER netJACK, umożliwiające montaż kart rozszerzeń i komunikację po protokołach Profibus, Profinet, Modbus itp.

HILSCHER netJACK Profibus Profinet Modbus


Oprócz wspomnianego wyżej monitora MMD8017 zaprezentowaliśmy również inne terminale ze stali nierdzewnej, przeznaczone głównie do przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, ale interesowały się nimi także osoby spoza tych branż, szukające pyłoszczelnych i wodoodpornych paneli PC i monitorów.


Były to 2 komputery All In One MMT8024 z ekranem 24" Full HD, w tym jeden z dodatkowym panelem przycisków pod ekranem, które można podłączyć bezpośrednio do maszyny (model ten miał również wbudowany czytnik RFID)...

Komputery MMT8000 Monitory MMD8000

oraz 2 monitory MMD9016 z nowej serii MMD9000 o stopniu ochrony IP69K...

jeden wiszący - zamontowany na poszerzanej rurze montażowej od góry:

Monitor ze stali nierdzewnej IP69K MMD9016 na rurzedrugi stojący - zamontowany na stojaku, który można postawić i przykręcić do stołu lub blatu:

Monitor MMD9016 na stojaku na biurko


Targi zawsze są idealną okazją do zobaczenia i "dotknięcia" sprzętu na żywo, ale wielu z naszych Gości interesowało się także oferowanym przez nas oprogramowaniem. Często rozmowy dotyczyły naszego sztandarowego produktu KEPServerEX, czyli serwera OPC i platformy komunikacyjnej firmy Kepware® (grupa PTC), który dzięki obsłudze ok. 150 protokołów komunikacyjnych posiada bardzo szerokie grono potencjalnych klientów.

Tak szerokie, że już drugiego dnia targów zabrakło nam ulotek... Przepraszamy Wszystkich, którzy jej nie otrzymali i zapraszamy do pobrania jej w wersji elektronicznej:

Ulotka KEPServerEX

Na szczęście były jeszcze prezentacje i grafiki na stoisku :)

Oprogramowanie KEPServerEX firmy Kepware prezentowane na targach Warsaw Industry Week


Oprogramowanie KEPServerEX firmy Kepware prezentowane na stoisku firmy INEE

Wszystkie osoby zainteresowane bliższym poznaniem serwera OPC KEPServerEX oraz szukające sposobu na wdrożenie koncepcji Industry 4.0 w swoim zakładzie, zapraszamy na organizowane przez nas szkolenia z komunikacji przemysłowej, bazujące na KEPServerEX oraz innym oprogramowaniu firmy Kepware®.Dobry serwer OPC, taki jak KEPServerEX to świetna baza do wprowadzenia w zakładzie Przemysłu 4.0, ale często jest to dopiero początek. Dlatego też wielu z Państwa zaciekawiło inne oprogramowanie z naszej oferty - OPC Router niemieckiej firmy INRAY. Jest to jednocześnie rozbudowany, ale też prosty w obsłudze klient OPC, który pozwala na wymianę danych pomiędzy różnymi urządzeniami i systemami w przemyśle. Są to m.in. sterowniki PLC (przez OPC), maszyny CNC, czytniki kodów kreskowych, RFID, drukarki etykiet, bazy danych, systemy ERP (w tym bezpośredni dostęp do SAP®) i aplikacje chmurowe (Azure, AWS itp.).

OPC Router - rozbudowany klient OPC do wymiany danych - sterowniki PLC przez OPC maszyny CNC czytniki kodw kreskowych RFID drukarki etykiet bazy danych systemy ERP

Z kolei w naszej niepozornej gablocie mogli Państwo zobaczyć najnowszy komputer panelowy firmy ads-tec, czyli OPC9016 z ekranem 15.6" Full HD i szybkim, innowacyjnym sposobem montażu...


Komputer panelowy OPC9016 firmy ads-tec 156 cala Full HDadaptery do komunikacji ze sterownikami Siemens SIMATIC S7...


adaptery ACCON NetLink USB  Pro Compact


A nieco bardziej doświadczeni automatycy uśmiechali się i wzdychali do starej "S5-ki" (SIMATIC S5), którą nieprzypadkowo umieściliśmy w towarzystwie nowego panelu HMI Siemens TP700, gdyż wpięty do portu PG adapter S5-LAN++ pozwala na podłączenie takiego nowoczesnego panelu do sterownika S5 i to bez żadnej ingerencji w program PLC!


adapter S5-LAN - podczenie sterownika SIMATIC S5 do Ethernetu wizualizacja na nowym panelu HMI z Profinetem


To samo rozwiązanie posiadamy dla widocznego niżej sterownika S7-300 i innych starszych sterowników SIMATIC S7 (S7-200 / S7-400) - adapter S7-LAN. Oprócz wyświetlania wizualizacji na nowych panelach, adaptery umożliwiają także zdalne programowanie PLC, jak również ułatwiają komunikację np. z serwerem OPC.


Było nam bardzo miło gościć Państwa na naszym stoisku, a ilość osób, które nas odwiedziły w tym niepewnym czasie oraz zainteresowanie naszą ofertą pozytywnie nas zaskoczyły!

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych targach!