Szkolenia


W tym dziale prezentujemy wszelkie organizowane przez naszą firmę szkolenia przemysłowe - zarówno darmowe, jak i komercyjne. Tematyka szkoleń odpowiada stricte specjalizacjom firmy INEE. Są to m.in.:

  • rozwiązania automatyki firmy Siemens
  • wymiana danych w przemyśle z użyciem sieci Ethernet
  • wizualizacja, archiwizacja i raportowanie danych procesowych
  • komputery i monitory przemysłowe
  • transmisja sygnału wideo na duże odległości
 

Szkolenie: Komunikacja przemysłowa oparta o standard OPC (teoria + praktyka).

 

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla automatyków, elektryków jak i informatyków zajmujących się tematami wymiany danych w Ethernetowych sieciach przemysłowych. Bazą naszych szkoleń jest standard OPC, a rozwiązania oparte są głównie o sterowniki firmy Siemens oraz oprogramowanie firmy Kepware® ( grupa PTC ), której w Polsce jesteśmy Preferowanym Dystrybutorem.

Szkolenie jest trzy lub czterodniowe i obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

Podstawą szkolenia jest platforma komunikacyjna KEPServerEX

Na styku automatyki i informatyki - Przemysł 4.0

Obecna, tzw. czwarta rewolucja przemysłowa (Przemysł 4.0) zakłada wszechobecną komunikację (wymianę danych). To oznacza, że rozpoczęło się łączenie dwóch, funkcjonujących dotychczas niezależnie od siebie (a nierzadko w konflikcie ze sobą) światów - informatyki i automatyki. Na szkoleniu przekazujemy zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę z tego zakresu. Podajemy gotowe, sprawdzone rozwiązania i przykłady ich realizacji, a także pomagamy stworzyć uczestnikom własne koncepcje, które są później w prosty sposób wcielane w życie już na zakładzie.

Jeśli szukasz szkolenia z Przemysł 4.0, to nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

 

Wizualizacja, archiwizacja, analiza i raportowanie

KEPServerEX to nie tylko serwer OPC, to platforma komunikacyjna, która posiada wiele dodatkowych modułów i wtyczek. Wtyczka DataLogger umożliwia np. logowanie do baz danych, dzięki czemu możliwa jest archiwizacja danych procesowych np. w celach śledzenia i identyfikacji produktów (traceability), jak również analizy danych.

Dzięki wtyczce IoT Gateway w prosty sposób umieścisz wybrane dane procesowe w chmurze np. Microsoft Azure lub innej, w systemie MES lub po prostu wyświetlisz w przeglądarce internetowej na samodzielnie stworzonej stronie. Dzięki temu możesz utworzyć wizualizację wybranych parametrów w czasie rzeczywistym oraz dowolne raporty, które będą dostępne w chmurze lub z poziomu sieci LAN.

Jeśli szukasz gotowego do użycia rozwiązania do monitorowania i raportowania produkcji, koniecznie skorzystaj z 4-dniowego wariantu szkolenia! Poznasz na nim system IPLAS, który dodatkowo umożliwia analizę gromadzonych danych, co pozwala na predykcyjne utrzymanie ruchu, obliczanie OEE i innych KPI oraz optymalizację produkcji i dowiesz się jak to zrobić.

Wykorzystaj oferowane przez nas rozwiązania i wiedzę zdobytą na szkoleniu...

...a Twoja produkcja nie będzie miała przed Tobą tajemnic!

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe zagadnienia, które są poruszane na szkoleniu:

 

Przydatne informacje

Cena 1000 PLN /os. za dzień - rabat w zależności od ilości uczestników z danej firmy

Wersje DEMO do użytku po szkoleniu przez okres 90 dni.

Dokumentacja części teoretycznej jak i ćwiczeń.

Wszelkie zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie poniższego formularza lub zgłoszenie chęci uczestnictwa pod adresem szkolenia@inee.pl. Zapraszamy i do zobaczenia!


Skrócona agenda szkolenia

Dzień 1: Sposoby komunikacji z PLC (SIMATIC S5, S7 m.in. S7-1200 / S7-1500 i inne, Allen-Bradley ).

Dzień 2 i 3: Podstawy OPC. Konfiguracja, diagnostyka, wymiana danych, optymalizacja, redundancja.

Dzień 4: Archiwizacja i raportowanie. Podstawy SQL, tworzenie bazy danych, logowanie, analiza i raportowanie danych.

Tel.: +48 (32) 235 45 60 / Mobile: +48 505 104 251 / info@inee.pl