Realizacje

To już zrobiliśmy dla innych. Możemy zrobić także dla Ciebie!


Na tej stronie opisujemy realizacje naszych projektów oraz projektów firm partnerskich, a także przykłady zastosowania oferowanych przez nas produktów (case study). Mamy nadzieję, że przedstawione tutaj informacje będą dla Państwa inspiracją i zachętą do współpracy z nami, a także potwierdzeniem naszych możliwości z zakresu komunikacji przemysłowej, cyfryzacji i Przemysłu 4.0.

Co TUTAJ ZNAJDĘ?
  • Opisy wdrożeń i realizacji projektów
  • Przykłady wykorzystania oferowanych przez nas produktów (case study)
  • Ciekawe rozwiązania i inspiracje

Wybrane realizacje:

Aby przeczytać artykuł kliknij w miniaturkę.

Extendery KVM w lakierni
(przemysł motoryzacyjny)

(CASE STUDY)

Przykład zastosowania extenderów KVM w lakierni w zakładzie produkującym samochody. W opisywanym przypadku, wykorzystane zostały extendery KVM smartEASY Single oraz smartEASY Dual serii Easyline austriackiej firmy KVM-TEC.

Pobierz case study (jęz. pol.)
Download case study (English)


"Po zastosowaniu extenderów KVM, klient może umieścić dowolny komputer w szafie sterowniczej w strefie czystej, a w lakierni pozostawić sam monitor i zdalną jednostkę KVM. Pozwoli to na długą, stabilną i bezawaryjną pracę komputera."

Krzysztof Kuźniarz

Opis projektu realizowanego przez firmę INEE Sp. z o.o.

System wyświetlania filmów instruktażowych na linii produkcyjnej

(OPIS PROJEKTU)

System wspomaga pracowników na linii montażowej poprzez wyświetlanie na każdym stanowisku odpowiedniego filmu instruktażowego (na żądanie także instrukcji PDF w wybranym języku), w zależności od konfiguracji formy, która przyjeżdża na stanowisko (dane z PLC S7-300).

Klient otrzymał kompletny system, składający się z:
  • 7 komputerów panelowych, na których wyświetlane są instrukcje
  • 1 komputer przemysłowy mini PC z systemem Linux
  • oprogramowanie PLC Engine z przygotowaną logiką sterującą
  • interfejs www do wyświetlania instrukcji (działający w trybie runtime)
Projekt zrealizowany dla firmy z branży automotive.

Interesują Cię same urządzenia i/lub oprogramowanie?
Sprawdź naszą ofertę:
Komputery przemysłowe
Oprogramowanie przemysłowe


" Sercem systemu, które „wpompowuje” dane pochodzące z PLC (S7-300) do bazy danych jest oprogramowanie PLC Engine Collect firmy Tani. Oprogramowanie to jest serwerem OPC z możliwością tworzenia logiki oraz powiązania między różnymi źródłami danych"

Przemysław Sitek

Krzysztof Kuźniarz

Opis projektu realizowanego przez firmę INEE Sp. z o.o.

System obsługi i archiwizacji zleceń SAP przez www

(OPIS PROJEKTU)

System umożliwia operatorom na liniach pakujących zarządzanie zleceniami pochodzącymi z systemu SAP® (dodawanie i usuwanie zleceń, kolejkowanie, edycja), dodatkowo archiwizuje dane nt. każdej spakowanej partii towaru w bazie danych oraz daje możliwość wygodnego przeglądania historii.

Projekt zrealizowany dla dużej firmy z branży spożywczej.

Szukasz innego sposobu na sprzężenie systemu SAP® z produkcją?
Sprawdź nasze oprogramowanie OPC Router.


" Klient otrzymał prosty w obsłudze, niezawodny interfejs użytkownika, kolejkujący i archiwizujący zlecenia pochodzące z systemu SAP. Interfejs może zostać uruchomiony na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową (działa jak strona www) "

Przemysław Sitek

Krzysztof Kuźniarz

Opis projektu realizowanego przez firmę INEE Sp. z o.o.

Jak unikać pomyłek w procesach produkcyjnych?

(ARTYKUŁ/OPIS PROJEKTU)

W jednym z polskich zakładów z sektora automotive firma INEE wdrożyła system kontroli zaplanowanych do realizacji zleceń.


" Uzyskane ostatecznie rozwiązanie, w oparciu o OPC Router i komunikację z PLC (Siemens SIMATIC S7) za pośrednictwem serwera OPC, odpowiednio zezwala lub blokuje wjazd kosza z materiałem do maszyny. Po zeskanowaniu kodu kreskowego znajdującego się na etykiecie produkcyjnej kosza z detalami i porównaniu go ze zleceniami aktualnie zalogowanymi w systemie zarządzania zleceniami produkcyjnymi MPDV (Hydra) uniemożliwiamy operatorowi załadunek niewłaściwego materiału. "

Marcin Szendzielorz

Krzysztof Kuźniarz

Artykuł opublikowany w magazynie "Automatyka, Podzespoły, Aplikacje" nr 03/2022

IoT gateway a traceability w branży automotive

(CASE STUDY)

Producent części samochodowych – firma Faurecia – udoskonaliła mechanizm identyfikowalności produkcji części, poprzez zwiększenie łączności i szybkości komunikacji między maszynami na produkcji a ich systemem MES. Rezultatem jest wyższa jakość dostarczanych części, skrócenie czasu rozwoju produktu i szkoleń.


" Poprzez wdrożenie IoT Gateway jako medium komunikacyjnego pomiędzy sterownikami PLC a IJ Core, Faurecia jest w stanie zapewnić klientom wymaganą identyfikowalność produktów. Uzyskując nowy dostęp do danych produkcyjnych części dostarczanych przez Faurecia, najwięksi na świecie producenci samochodów, są w stanie spełniać wymogi regulacyjne i poprawić ogólną jakość produktu dla konsumentów. "

Przemysław Sitek

Artykuł opublikowany w magazynie "Automatyka, Podzespoły, Aplikacje" nr 02/2017